GARDENIUM

Ogrody Urody

Świdnica, ul. Jodłowa 38

(Budynek kliniki MK MEDIC)

tel. 531 765 253

kontakt@ogrodyurody.swidnica.pl

Godziny otwarcia:
pn - pt 10.00 - 18.00
soboty oraz poza godzinami
pracy Salonu po wcześniejszej
rezerwacji wizyty.

ZABIEGI

Zabiegi laserowe


Alma Beauty Rejuve

ususwanie zmian naczyniowych i barwnikowych

termolifting


Najnowocześniejsza technologia IPL - Dye -PL

to impulsowe zródło światła, poprzez swoje działanie kompleksowe zaliczane jest do rodziny laserów, chociaż nie jest laserem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu.

Dzięki najnowoczęsniejszej technologii Dye - PL zabieg IPL skóra obszaru zabiegowego jest minimalnie narażona na ekspozycję innych długości światła - czego nie dało się uniknąć w poprzednich aparatach IPL. Tym samym zabieg staje się beszpieczniejszy a zarazem efektywniejsy.

 

Wskazaniami do zabiegu Alma Beauty są:


zamiany przebarwieniowe takie jak ostuda, plamy soczewitowate starcze, przebarwienia pozapalne i posłoneczne

 oraz rumeń, naczynia, naczyniaki, trądzik różowaty, pajaczki, włókniaki miękkie,

termolifting, napinanie i zagęszczanie skóry, wypełnienie zmarszczek i bruzd.Przeciwwskazania:

opalona skóra (opalenizna nabyta przez 2 tygodnie lub w przypadku solarium przez ostatnie 30 dni

bielactwo

stany zapalne skóry

nowotwór skóry

bliznowce w obszarze leczenia

epilepsja

nadwrażliwość na światło

leczenie izotretoiną (w ciągu ostatnich 3-6 miesiącach)

leczenie tretinoiną (w ciągu ostatnich 2 tygodni)

ciąża

cukrzyca


Cennik:

termolifting twarz+szyja - pojedynczy zabieg - 500zł, seria 3 zabiegów - 1200zł

fotoodmładzanie (zamykanie naczyń+przebarwienia) twarz - pojedynczy zabieg 500zł, seria 3 zabiegów 1200zł

                                                                                        twarz+szyja - poj. zabieg 700zł, seria 3 zab. 1800zł

                                                                                        twarz+szyja+dekolt-poj.zabieg 1000zł, seria 3zab. 2400zł

                                                                                        szyja - pojedynczy zabieg 300zł

                                                                                        dekolt - pojedynczy zabieg 400zł

                                                                                        dłonie - pojedynczy zabieg 300zł

pojedyncze zamiany takie jak: naczyniak rubinowy, przebarwienia, włokniaki - partia 100zł; przy ilości powyżej trzech pojedynczych zmian partia 50zł
Depilacja laserowa Lightsheer


Współczesna kosmetologia wraz z medycyną przez szereg lat poszukiwała skutecznej, efektywnej i w 100% bezpiecznej metody, pozwalającej na dobre rozprawić się ze zbędnym owłosieniem. Zarówno wygoda, poczucie estetyki, jak i współczesnamoda sprawiają, że niechcianych włosów trzeba się pozbywać. Lightsheer to odpowiedź na pytanie – jak zrobić to skutecznie? Kilka sesji depilacyjnych – trwale gładka skóra !


Światło wychwytywane jest przez melaninę znajduącą się w cebulce włosa, która w ten sposób zostaje ogrzana do temperatury 70ºC i tym samym spalona. Celem zabiegu jest trwałe usunięcie komórki odżywczej włosa.  Czy depilacja laserowa jest bezpiczna?

Tak, jak najbardziej. Jest to metoda bezinwazyjna. Światło lasera uszkadza mieszki włoskowe, ale nie niszczy naskórka. Stosowanie depilacji laserowej nawet w najdelikatniejszych partiach naszego ciała, np. okolice bikini, górna warga, pachy czy sutki nie stanowi żadnego zagrożenia.Czy depilacja laserowa jest zabiegiem bolesnym?

Stopień odczuwania bólu podczas zabiegu  uzależniony jest od progu indywidualnej wrażliwości na ból. Podczas zabiegu odczuwane jest uczucie delikatnego szczypania, kłucia. Dodatkowo laser posiada końcówkę chłodzącą Chill tip, która znacząco minimalizuje ból i dyskomfort, sprawiając, że zabieg jest znacznie przyjemniejszy od wykonywanych innymi urządzeniami depilującymi. Jednak  w przypadku większej wrażliwości zalecamy użycie maści znieczulającej Emla ok. 1-2 godziny przed zabiegiem, co w znaczny sposób zwiększa komfort podczas zabiegu.Jak stosować maść znieczulającą Emla?

Na początku należy ogolić włosy w miejscu zabiegowym, najlepiej wieczorem dzień przed zabiegiem lub w dzień zabiegu rano. Ok. godzinę- dwie przed depilacją nakładamy dużą warstwę maści w depilowanym miejscu (maść powinna być nałożona tak, żeby widoczna była biała warstwa, nie wcieramy i nie wklepujemy maści). Następnie należy zawinąć miejsce posmarowane folią (najlepiej spożywczą, przeźroczystą). Jeżeli to możliwe z takim „ opatrunkiem’’ przyjeżdżamy do gabinetu. Prawidłowe nałożenie maści Emla pozwoli czuć się komfortowo podczas zabiegu, nawet najwrażliwszych partii ciała.Czy zabiegi depilacji powinny być powtarzane?

Tak, ponieważ nie wszystkie nasze włosy rosną jednocześnie. Rozróżniamy 3 fazy wzrostu włosa: anagen, katagen, telogen. Podczas zabiegu usuwane są włosy znajdujące się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Dlatego wykonanie jednej sesji zapewnia usunięcie ok 30% całego owłosienia.Ile należy wykonać zabiegów?

Zazwyczaj wykonuje się od 3 do 6 zabiegów. Jednak ostateczna liczba zależy od indywidualnych uwarunkowań genetycznych, a także od oczekiwań pacjenta. Skuteczność Lightsheer to ok. 96%, oznacza to, że jedynie 4% włosów może odrosnąć (cienkie, jasne włoski, które nie posiadały melaniny).

 

 

Jak przygotować skórę do zabiegu?

Przede wszystkim należy nie opalać (słońce, solarium) depilowanej okolicy przez minimum 4 tygodnie, w przypadku ciemnej karnacji 6 tygodni. Należy również odstawić kremy brązujące na ok. tydzień przed zabiegiem. Drugim równie ważnym aspektem jest nie wyrywanie włosów  z cebulką(pęseta, wosk, depilatory elektryczne) przez minimum 4 tygodnie w przypadku twarzy oraz 6 tygodni w przypadku ciała. W dniu zabiegu nie należy smarować depilowanej okolicy.

Przypominamy również, że w przypadku zbliżania się sezonu zimowego należy odstawić Wit.C minimum tydzień przed zabiegiem oraz wszelkie antybiotyki.Czy między zabiegami można się golić?

Tak, jak najbardziej ale należy pamiętać o nie wyrywaniu włosów z cebulką. Można golić włosy maszynką, przycinać, stosować krem do depilacji, jednak w przypadku kremu, należy go odstawić minimum tydzień przed planowanym zabiegiem.W jakich odstępach wykonuje się zabiegi?

Podczas każdego zabiegu osoba wykonująca ustala przybliżony termin następnej wizyty. Zabiegi wykonywane są co 4-8 tygodni, jednak odstęp jest zależny od depilowanej części ciała.Jak długo trwa zabieg?

Długość zabiegu uzależniona jest od depilowanej części ciała. Większe partie ciała, jak plecy, łydki, uda zajmują ok. 30-1h, mniejsze partie, takie jak bikini, ręce, okolice klatki piersiowej 20-30min, natomiast okolice twarzy, pachy nawet 10min!Czego powinnam się spodziewać po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu występuje na ciele rumień, który bardzo szybko znika, ewentualnie mogą pojawić się delikatne obrzęki około mieszkowe, krostki, gulki. Wszelkie „niedoskonałości’’ znikają po ok. 5 dniach.

 

Postępowanie po zabiegu

 

Naturalnym objawem po depilacji jest okresowy obrzęk i/lub zaczerwienienie skóry. Objaw ustępuje już po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym okresie skóra wymaga specjalnego - delikatnego traktowania:

Stosuj bezmydłowy żel, tonik (bezalkoholowy), czy delikatne mleczko, a jeśli możesz, oczyszczaj skórę czystą wodą;

W dniu depilacji nie stosuj dezodorantów i antyperspirantów (w przypadku depilacji pach);

na podrażnione miejsca możesz użyć zasypki lub kremu Alantan Plus, Bepanthen lub Dermopanthen;

Osuszaj podrażnioną skórę delikatnie – nie pocieraj jej mocno ręcznikiem, stosuj delikatną tkaninę;

Nie stosuj preparatów złuszczających przez okres 2 tygodni po zabiegu;

Nie opalaj się (na słońcu, w solarium) i nie stosuj samoopalaczy przez okres 2 tygodni po depilacji – chroń depilowane miejsca kremami z wysokim filtrem UVA i UVB (wskaźnik fotoprotekcji 50+);

Nie stosuj środków światłouczulających (sulfonamidy, antybiotyki), ani ziół o takim samym działaniu (nagietek, dziurawiec, skrzyp, herbaty odchudzające) przez okres 2 tygodni po zabiegu;

Kolejne zabiegi (minimum 3) wykonaj w odstępach 4-12 tygodni – w zależności od depilowanej części ciała.

 


Przeciwskazania do zabiegu

 

Ciąża

Leki, zioła światło uczulające – wykonanie zabiegu jest możliwe po 7 dniach od ich odstawienia

Choroby nowotworowe

Bielactwo, łuszczyca, rybia łuska – przeciwwskazania względne

Infekcje skóry w depilowanym miejscu – bakteryjne, wirusowe, grzybiczne – wykonanie zabiegu jest możliwe po ich wyleczeniu.

Opalenizna po opalaniu na słońcu oraz na solarium – zabieg można wykonać po 4-6 tygodniach od ustąpienia opalenizny.

Opalenizna po zastosowaniu samoopalaczy i kremów brązujących – zabieg można wykonać po 1-2 tygodniach od ustąpienia opalenizny.

Kosmetyczne zabiegi oczyszczania skóry twarzy w miejscu zabiegu wykonywać można do 7 dni przed depilacją lub dopiero po 14 dniach od jej zakończenia.

Jeśli posiadasz rozrusznik serca lub dolegliwości kardiologiczne, zadbaj o zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do zabiegu.

 

 

 

Postępowanie po zabiegu

 

Naturalnym objawem po depilacji jest okresowy obrzęk i/lub zaczerwienienie skóry. Objaw ustępuje już po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym okresie skóra wymaga specjalnego - delikatnego traktowania:

Stosuj bezmydłowy żel, tonik (bezalkoholowy), czy delikatne mleczko, a jeśli możesz, oczyszczaj skórę czystą wodą;

W dniu depilacji nie stosuj dezodorantów i antyperspirantów (w przypadku depilacji pach);

na podrażnione miejsca możesz użyć zasypki lub kremu Alantan Plus, Bepanthen lub Dermopanthen;

Osuszaj podrażnioną skórę delikatnie – nie pocieraj jej mocno ręcznikiem, stosuj delikatną tkaninę;

 

Nie stosuj preparatów złuszczających przez okres 2 tygodni po zabiegu;

nie opalaj się (na słońcu, w solarium) i nie stosuj samoopalaczy przez okres 2 tygodni po depilacji – chroń depilowane miejsca kremami z wysokim filtrem UVA i UVB (wskaźnik fotoprotekcji 50+);

Nie stosuj środków światłouczulających (sulfonamidy, antybiotyki), ani ziół o takim samym działaniu (nagietek, dziurawiec, skrzyp, herbaty odchudzające) przez okres 2 tygodni po zabiegu;

Kolejne zabiegi (minimum 3) wykonaj w odstępach 4-12 tygodni – w zależności od depilowanej części ciała.

 

 

 

Cennik:

 

Górna warga:.............................................................................................................................. 150zł

Broda: ........................................................................................................................................250zł

Szyja: ........................................................................................................................................199zł

 

Kark: ..........................................................................................................................................199zł

Pachy: ........................................................................................................................................299zł
Przedramiona: ....................................................................................................................249zł-299zł
Ramiona: ...........................................................................................................................299zł-399zł
Dłonie: ................................................................................................................................99zł-149zł
Plecy: ................................................................................................................................299zł-899zł
Klatka piersiowa: ................................................................................................................299zł-449zł
Piersi: ................................................................................................................................149zł-199zł
Brzuch: ..............................................................................................................................249zł-399zł

Linia brzucha: .............................................................................................................................199zł
Bikini płytkie: ..............................................................................................................................359zł
Bikini głębokie: ...........................................................................................................................449zł
Pośladki: ............................................................................................................................299zł-399zł
Pośladki głębokie: ...............................................................................................................349zł-449zł
Uda: ..................................................................................................................................399zł-449zł
Łydki: ................................................................................................................................399zł-499zł
Kolana: ........................................................................................................................................99zł
Stopy: .................................................................................................................................99zł-199zł
Całe nogi: ...................................................................................................................................849zł
Całe nogi+bikini: ........................................................................................................................1299zł
Całe ciało: .................................................................................................................................2999zł
Całe ciało (nielimitowany): .......................................................................................................11 999zł

Pakiet nielimitowany-przez 18 miesięcy nielimitowane zabiegi na całe ciało.

Podane ceny są cenami za jeden zabieg, wyłączając zabieg całego ciała nielimitowany.


Możliwy system ratalny - szczegóły w gabinecie.

 

 

Zamknij

Ważne: Strona wykorzystuje pliki cookies.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.