Podologia

W gabinecie podologii „Cytrusowy Gaj”, który przygotowany został z myślą o pielęgnacji stóp zdrowych jak i potrzebujących specjalistycznych zabiegów leczniczych oraz korekcyjnych, wykonujemy:

Rekonstrukcja paznokcia zniszczonego w przebiegu grzybicy, urazu mechanicznego, złamania

Preparat przeznaczony do zabiegu rekonstrukcji zawiera clotrimazol, czyli substancję o działaniu przeciwgrzybicznym. Poprzez zabieg rekonstrukcji paznokcia w odpowiedni sposób usuwamy zajęte grzybicą części płytki paznokciowej oraz chronimy noworosnącą, zdrową płytkę.Żel rekonstrukcyjny idealnie sprawdza się również przy pokrywaniu go tradycyjnym lakierem do paznokci lub lakierem hybrydowym.

Pedicure leczniczy/korekcyjny/dla diabetyków

zalecany osobą posiadającym trudności związane z pielęgnacją całej stopy bądź wybranej jej części. Podczas szczegółowych oględzin i wstępnej konsultacji podejmowana jest decyzja o rodzaju korekcji, dalszym leczeniu a także specjalista pielęgnacji stóp przekazuje swoje uwagi na temat profilaktyki pielęgnacji stóp. Pedicure leczniczy stanowi wstęp lub rozwinięcie do korekcji wrastającego paznokcia: metody rurek Sulci-Protektor lub Klamer B/S Quick, rekonstrukcji płytki paznokciowej. Zabieg pedicure leczniczego obejmuje opracowanie płytki paznokcia oraz jego okolic, usunięcie zrogowaciałego naskórka metodą frezowania, w razie zaistniałej potrzeby usunięcie odcisków oraz modzeli

Wycięcie wrastającego paznokcia oraz założenie opatrunku tamponady

Zalecane są w przypadku dyskomfortu spowodowanego wrastającym paznokciem zabieg ten przygotowuje paznokcia do dalszego działania zabiegowego. Działa korygująco oraz znosi ból i dyskomfort.w przypadku znacznego wrastania paznokcia na skutek deformacji płytki paznokciowej. Szybko i długotrwale znoszą ból i dyskomfort spowodowany wrastaniem paznokcia.

Korekcja wrastających paznokci metodą rurek Sulci – Protektor

Zastosowanie znajdują w przypadku stwierdzenia niewielkiego wrastania paznokcia. Korygują kierunek wzrostu paznokcia, poprawiają jego kształt przez co znoszą dyskomfort związany z uciskiem paznokcia.

Korekcja wrastających paznokci metodą klamer B/S Quick

Zalecane są w przypadku znacznego wrastania paznokcia na skutek deformacji płytki paznokciowej. Szybko i długotrwale znoszą ból i dyskomfort spowodowany wrastaniem paznokcia.

Usuwanie modzeli

ograniczone zgrubienie warstwy rogowej naskórka spowodowane przez powtarzalny ucisk, stanowi problem stóp w każdym wieku. Najskuteczniejszą metodą pozbycia się modzeli jest usunięcie ich w przygotowanym do tego gabinecie Podologii oraz profilaktyka powstawania odgniotków i modzeli.

CENNIK