Kwasy owocowe – Złuszczanie Chemiczne

LABOLATORIUM MEDIDERMA to hiszpańska firma dermokosmetyczna stworzona przez praktykującego lekarza dermatologa – dr Gabriela Serrano. Skierowana jest do profesjonalistów – dermatologów i kosmetologów szukających najskuteczniejszych preparatów do walki z problemami swoich pacjentów. Swoją drogę rozpoczęła od peelingów chemicznych, rozszerzając z czasem ofertę o szereg innowacyjnych preparatów uzupełniających, wykorzystujących największe odkrycia światowej dermatologii, takie jak nanotechnologia.

Dzięki preparatom medycznym posiadamy możliwość zaspokojenia potrzeb każdego klienta, dzięki możliwości dostosowania procedur zabiegowych do indywidualnych problemów skóry, typów cer i ich wrażliwości, aby uzyskać najbardziej optymalny i zadowalający rezultat końcowy.

); color: var(--body_typography-color); font-family: var(--body_typography-font-family); font-size: var(--body_typography-font-size); font-style: var(--body_typography-font-style,normal); font-weight: var(--body_typography-font-weight); letter-spacing: var(--body_typography-letter-spacing);">Peeling chemiczny jest dziś uznawany za jeden z najlepszych, mało inwazyjny zabieg pozwalający zachować skórę zdrową, estetycznie piękną, bardziej odporną na procesy starzenia. Jego użycie nie ogranicza się jedynie do typowego zabiegu - jest stosowany również jako uzupełnienie lub jeden z elementów innych procedur dermokosmetycznych, takich jak mikrodermabrazja, mezoterapia, wypełnienie podskórne itp.

Ogólne przeciwwskazania do stosowania peelingów chemicznych to:

 • Ciąża i laktacja
 • Choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry
 • Leczenie pochodnymi wit. A , Differin, Retin A, Izotex co najmniej 1 miesiąc po leczeniu
 • Skłonność do powstawania keloidów, bliznowców
 • Przerwana ciągłość skóry
 • Świeża opalenizna, korzystanie z solarium
 • Skóra pobudzona, podrażniona
 • Opryszczka w stanie aktywnym i do tygodnia po wyłagodzeniu zmian
 • Czynna infekcja (gorączka)

px; left:

,

 

px; right:


,

 

px; bottom:


,

 

px; pointer-events: none; z-index: 2


,

47483647; font-weight: 4


,

 

,

 

;">


,

>

Ferulac Peel - kuracja rozjaśniająca przebarwienia oraz anty-aging

Kwas ferulowy, dzięki właściwością antyoksydacyjnym neuralizuje wolne rodniki oraz wzmacnia działąnie witaminy C. Chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVAB minimalizując uszkodzenia, które powoduje słońce w DNA komórkowym. Dzięki tym czynnikom prowadzi do intesywnej regeneracji skóry twarzy, szyji i dekoltu. Niezwykle skutecznie usuwa powstałe melasmy i przebarwienia posłoneczne, odświeża zmęczoną szarą skórę.

Działanie przeciwstarzeniowe a także nawilżające otrzymane dzięki mieszance kwasów owocowych, kwasu ferulowego a także retinolu, pozwala na stosowanie kuracji w każdym wieku.

Główne wskazania zabiegowe:

 • melasma i przebarwienia posłoneczne
 • foto starzenie skóry twarz, szyja, dekolt
 • skóra szara, pozbawiona blasku
 • słabo napięta, wiotka
 • potrzebująca intensywnej regeneracji

Retises CT Yellow Peel - przeciwstarzeniowa odnowa Retinolem

Retinol, jest retinoidem, z którego powstaje kwas retinowy. Przyspiesza funkcje skóry, zwiększa jej aktywność i normalizuje proces złuszczania. Odżywia skórę, przeciwdziałą pojawianiu się zmarszczek, zmniejsza ich głębokość i poprawia elsatyczność skóry.

Ponadto retinol rozjaśnia przebarwienia wywołane nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV.

Dodatkowo zabieg wzbogaca się wysokostężoną wit. C, która przyspiesza syntezę kolagenu w skórze, rozjaśnia cerę i doskonale nawilża, dając niebywały efekt przeciwstarzeniowy.

Główne wskazania do zabiegu:

 • kuracja oznak starzenia, przebarwień i rozstępów,
 • brak elastyczności skóry, wiotkość
 • zmęczona i szara cera
 • fotouszkodzenia skóry

Ferulac C-Peel - całoroczna kuracja rozświetlająca z wit. C

Zawiera składniki nawilżające, rozświetlające, blokujące powstawanie przebarwień oraz stymulujące syntezę kolagenu w skórze. Dzięki delikatnym włąsciwością złuszczającym jest idealnym zabiegiem całorocznym. Zawartość kwasu hialuronowego oraz witaminy C 25% daje efekt naturalnego nawilżenia skóry przciągając do warstwy rogowej cząsteczki wody stymulując syntezę ceramidów, poprawiając i modulując w ten sposób funkcję ochronną skóry.

Główne wskazania zabiegowe:

 • skóra sucha pozbawiona blasku
 • zmarszczki mimiczne
 • skóra odwodniona
 • hiperpigmentacje

Azelac PEEL - kwas azelainowy

Wskazania:

Trądzik różowaty, trądzik, łuszczyca, zapalenie mieszków włosowych, melasma i inne pigmentacje.

Skład:

• 20% kwas azelainowy - charakteryzuje się właściwościami seboregulacyjnymi (hamuje enzym 5-alfa reduktaza), normalizującymi proces keratynizacji, bakteriostatycznymi, hamującymi proliferację reaktywnych form tlenu (obecnych w stanach zapalnych i w procesie fotostarzenia) oraz regulującymi pigmentację skóry (hamuje enzym tyrozynaza).

• 4% kwas mlekowy - występuje w skórze w naturalnej formie, jako część procesu metabolicznego a jego funkcja to pomoc w utrzymaniu kwaśnego płaszcza skóry pomiędzy pH 5.5 i 6.0. Daje efekt naturalnego nawilżenia skóry przyciągając do warstwy rogowej cząsteczki wody i stymulując syntezę ceramidów, w ten sposób usprawniając funkcję bariery skóry. Posiada efekt wybielający na skórę poprzez rozpraszanie w sposób jednorodny melaniny i działanie antyoksydacyjne a także hamuje działanie tyrozynazy, enzymu biorącego udział w pierwszych etapach melanogenezy. Posiada formę żelową co sprawia że penetruje skórę powoli zmniejszając właściwości drażniące, właściwe kwasowi mlekowemu.

• 2% wyciąg z ostropestu plamistego (Sylimarina) – właściwości łagodzące

LACTIPEEL – kwas mlekowy

Wskazania:

Skóra odwodniona, melasma, oznaki starzenia się skóry (zmarszczki, utrata jędrności i blasku...).

Skład:

• 80% kwas mlekowy - występuje w skórze w naturalnej formie, jako część procesu metabolicznego a jego funkcja to pomoc w utrzymaniu kwaśnego płaszcza skóry pomiędzy pH 5.5 i 6.0. Daje efekt naturalnego nawilżenia skóry przyciągając do warstwy rogowej cząsteczki wody i stymulując syntezę ceramidów, w ten sposób usprawniając funkcję bariery skóry. Posiada efekt wybielający na skórę poprzez rozpraszanie w sposób jednorodny melaniny i działanie antyoksydacyjne a także hamuje działanie tyrozynazy, enzymu biorącego udział w pierwszych etapach melanogenezy. Posiada formę żelową co sprawia że penetruje skórę powoli zmniejszając właściwości drażniące, właściwe kwasowi mlekowemu.

• 11% DMAE – właściwości nawilżające

MANDELAC ŻEL ZŁUSZCZAJĄCY

Wskazania:

Skóra postarzała. Niejednolita pigmentacja i plamy (starcze, ciążowe, przyjmowanie antykoncepcji doustnej).

Skład:

• 40% kwas migdałowy - znany także jako 2-fenylo-2-hydroksyoctowy, jest kwasem AHA pochodzącym z hydrolizy wyciągu z gorzkiego migdału. Zwyczajowo stosowany jest do leczenia fotostarzenia, nieregularnej pigmentacji, trądziku zapalnego nie torbielatowego oraz w celu przygotowania skóry w zabiegach laserem frakcyjnym. Odpowiedni dla skóry wrażliwej gdyż posiada cząsteczki o dużym rozmiarze a więc penetracja przez warstwę rogową jest wolniejsza i nie wywołuje szczypania ani podrażnienia.

Duża zdolność przebudowy skóry - Kwas migdałowy posiada pKa 3.41 i dlatego jego zdolność zwiększania syntezy kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (GAG) w brodawkowatej warstwie skóry właściwej jest większa niż innych AHA, jak np kwasu glikolowego (pKa = 3.83).

Działanie rozjaśniające - Melasma, przebarwienia pozapalne i plamy słoneczne ulegają złagodzeniu pod wpływem produktów na bazie kwasu migdałowego. W wielu przypadkach melasma ulega złagodzeniu o 50% po miesiącu kuracji produktami o stężeniu 10%. Nie zaobserwowano przypadków przebarwień pozapalnych u pacjentów o ciemnym fototypie.

Działanie seboregulacyjne, przeciwdrobnoustrojowe i antybakteryjne - Pod względem chemicznym, kwas migdałowy posiada strukturę identyczną do innych antybiotyków o szerokim spektrum działania. Kontroluje i normalizuje ilość tłuszczu przenikając do mieszka włosowego i redukuje P. acnes poprawiając wygląd skóry z występującymi krostami zapalnymi, zaskórnikami, trądzikiem grudkowym, zapaleniem mieszków włosowych i trądzikiem różowatym. Przygotowanie skóry za pomocą kwasu migdałowego 2-4 tygodnie przed i po realizowanym zabiegu laserem frakcyjnym przeciwdziała występowaniu infekcji bakteryjnych gram ujemnych.

CENNIK